Nejčastější otázky

Co nejvíce zajímá naše zákazníky o úklidu bytových domů

V který den nám budete uklízet?

Náš úklidový tým pracuje od pondělí do neděle. Úklidovým dnem tak může být i neděle.

Kdo u nás bude uklízet? Je to vždy stejná osoba?

Běžný pravidelný úklid zajišťuje vždy jeden stejný zaměstnanec. Jsou domy, na kterých uklízí stejný zaměstnanec i řadu let. Obyvatelé domu ho dobře znají a on zná dobře místní terén. To je ideál, který bychom si takto přáli pro všechny bytové domy. Ale jelikož zaměstnáváme lidi a nikoliv stroje, nelze to nijak zaručit. Každý člověk může onemocnět, přestěhovat se, najít si jinou práci a tyto skutečnosti nemůžeme nijak ovlivnit. Přesto není důvod se ničeho obávat. Každý zaměstnanec, který k nám nastoupí je odborně zaškolen a po dobu několika měsíců je intenzivně kontrolován vedoucí úklidu a tu zase kontroluje nezávislý audit. Také předseda nebo domovník je v pravidelném kontaktu s vedoucí a pravidelně konzultuje kvalitu. Velké půlroční úklidy zajišťuje tým vedoucí úklidu.

Jak probíhá úklid sklepů (chodeb ke sklepním kójím)?

Probíhá vždy podle smluveného úklidového plánu. Nejčastěji jednou měsíčně se zametá nebo dle druhu podlahové krytiny se zametá a vytírá. Také je možné zvolit vysátí podlah průmyslovým vysavačem dvakrát ročně při půlročním úklidu.

Proč je úklid většího domu levnější, než úklid menšího?

Většinou je to dáno počtem bytů, které se na hrazení úklidu podílejí. Pro zjednodušení uvedu příklad: Mytí vstupních dveří bude ve velkém i malém domě stát 10Kč. Ve velkém domě se na tuto částku složí 60 bytů a v těch nejmenších domech třeba jen 6 bytů. Rozdíl bude značný. I tak se nemusíte obávat díry v peněžence. Nejdražší dům, který v současnosti uklízíme platí 169Kč měsíčně/byt a průměr všech námi uklízených domů je 109Kč/byt (data srpen 2020).

V sousedním domě platí za úklid méně, než v našem domě. Oba vchody uklízí vaše firma a jsou stejné. Jak je to možné?

Ano, možné to je a také to bývá velice časté. Cena se vždy odvíjí od úklidového plánu, který si vyžádá zákazník. Úklidový plán bude jistě jiný nebo některé položky budou mít jinou četnost. Také je možné, že je dům trochu jiný i když zvenčí vypadá stejně. Například má dvojté mezipatra, větší suterén, větší vstupní prostory, vícero vnitřních dveří nebo může mít jiný počet bytů.

Provádíte úklid sněhu?

Odklízení sněhu neprovádíme. Jemný prašan Vám ale odmeteme a pokud nám dáte posypovou sůl, tak chodník i posolíme.

Jak probíhá úklid kolárny? Bojíme se, aby nám někdo neukradl kola.

Bát se určitě nemusíte, neboť je naše firma pojištěna do výše 20 000 000 Kč za způsobené škody. Také naše zaměstnance dobře známe a před nástupem jsou velice přísně prověření. I přesto kvůli bezpečnosti kolárny uklízíme dvakrát ročně při půlročním úklidu v přítomnosti domovníka, předsedy nebo pověřené osoby.

V jakých městech uklízíte?

V tuto chvíli uklízíme v Kopřivnici, Příboře, Novém Jičíně a Frenštátě p. R. V blízké budoucnosti plánujeme také zajišťování úklidu v dalších městech.